CP2-HSC055-4
3M
CP2-HSC055-4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CP2-HSC055-4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CP2-HSC055-4
Manufacturer 3M
Description CONN SHROUD CPCI 2MM TYPE C 11
(In US Dollars)
1620 pcs
Data sheet
Series:MetPak™ CP2
Pitch:0.079" (2.00mm)
Packaging:Bulk
Other Names:3M5587
CP2HSC0554
Number of Rows:5
Number of Positions:55
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:55 Position Shroud for Male Pins Connector Through Hole