CP2-HSB095-2
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CP2-HSB095-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CP2-HSB095-2
Manufacturer 3M
Description CONN SOCKET SHROUD 95POS 2MM
(In US Dollars)
1080 pcs
Data sheet
Series:MetPak™ CP2
Pitch:0.079" (2.00mm)
Packaging:Bulk
Other Names:00051119905502
Number of Rows:5
Number of Positions:95
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:95 Position Shroud for Male Pins Connector Through Hole