CP2-HB110-GE1-FJ
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CP2-HB110-GE1-FJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CP2-HB110-GE1-FJ
Manufacturer 3M
Description HEADER PRESS-FIT TYPE B 110POS
(In US Dollars)
1152 pcs
Data sheet
Voltage Rating:-
Termination:Press-Fit
Series:MetPak™ CP2
Pitch:0.079" (2.00mm)
Packaging:Bulk
Other Names:00051119905397
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Rows:5 + 2
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:154 (110 + 44 Ground)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:154 (110 + 44 Ground) Position Header, Male Pins Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole