CP002220R00KE143
Dale / Vishay
CP002220R00KE143
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CP002220R00KE143 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CP002220R00KE143
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 20 OHM 22W 10% AXIAL
(In US Dollars)
5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:2.500" L x 0.625" W (63.50mm x 15.88mm)
Series:CP
Resistance:20 Ohms
Power (Watts):22W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:20 Ohms ±10% 22W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound