CP0020150R0KE66
Dale / Vishay
CP0020150R0KE66
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CP0020150R0KE66 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CP0020150R0KE66
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 150 OHM 20W 10% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:2.500" L x 0.625" W (63.50mm x 15.88mm)
Series:CP
Resistance:150 Ohms
Power (Watts):20W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:CP00 150R0KE66
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:150 Ohms ±10% 20W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film