CP000739R00KE66
Dale / Vishay
CP000739R00KE66
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CP000739R00KE66 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CP000739R00KE66
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 39 OHM 7W 10% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.378" L x 0.394" W (35.00mm x 10.00mm)
Series:CP
Resistance:39 Ohms
Power (Watts):7W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:39 Ohms ±10% 7W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound