CP00052R200KB14
Dale / Vishay
CP00052R200KB14
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CP00052R200KB14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CP00052R200KB14
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 2.2 OHM 5W 10% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
Series:CP
Resistance:2.2 Ohms
Power (Watts):5W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:CP00052R 0KB14
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:38 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:2.2 Ohms ±10% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound