COG-C172MVHC-04
Varitronix International Ltd.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy COG-C172MVHC-04 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy COG-C172MVHC-04 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | COG-C172MVHC-04 |
|---|---|
| Manufacturer | Varitronix International Ltd. |
| Description | LCD DISPLAY 128X160 CSTN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 660 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.713 | |||||
Specifications
Data sheet
| Viewing Area: | 29.50mm W x 34.44mm H |
|---|---|
| Touchscreen: | - |
| Series: | - |
| Other Names: | 153-1144 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C |
| Graphics Color: | - |
| Dot Size: | 0.18mm W x 0.20mm H |
| Dot Pixels: | 128 x 160 |
| Dot Pitch: | 0.21mm W x 0.21mm H |
| Display Type: | CSTN - Color Super-Twisted Nematic |
| Display Mode: | - |
| Diagonal Screen Size: | - |
| Detailed Description: | Graphic LCD Display Module CSTN - Color Super-Twisted Nematic I²C 128 x 160 |
| Backlight: | - |
| Background Color: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply COG-C172MVHC-04, use the request quote form to request COG-C172MVHC-04 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number COG-C172MVHC-04.The price and lead time for COG-C172MVHC-04 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# COG-C172MVHC-04.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

