CNN0.75BK75
Techflex
CNN0.75BK75
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CNN0.75BK75 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CNN0.75BK75
Manufacturer Techflex
Description SLEEVING 3/4" X 75' BLACK
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 30 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs20 pcs
Data sheet
Width:-
Wall Thickness:0.028" (0.71mm)
Type Attributes:Expandable
Type:Sleeving
Series:Flexo® Anti-Stat
Other Names:1030-1280
CNN0.75BK75-ND
Operating Temperature:-45°C ~ 150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:-
Material:Nylon, Carbonized, Halogen Free
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Liquid Protection:Gasoline Resistant
Length:75.00' (22.86m)
Heat Protection:-
Features:Chemical Resistant, Clean Cut, EMI Resistant, Shielded
Environment Protection:-
Diameter - Outside, Non-Expanded:-
Diameter - Inside, Non-Expanded:0.750" (19.05mm)
Diameter - Inside, Expanded:1.250" (31.75mm)