CN0967C24S30PN-240
Buy CN0967C24S30PN-240 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CN0967C24S30PN-240
Manufacturer Bel
Description CONN RCPT MALE 30POS GOLD CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:24-30
Shell Material:Stainless Steel
Shell Finish:-
Series:MIL-DTL-26500, CN0967
Packaging:Bulk
Other Names:CCN0967C24S30PN-240
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:30 (Power)
Fastening Type:Threaded
Detailed Description:30 (Power) Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold
Contact Finish - Mating:Gold
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Color:-
Cable Opening:1.235" (31.37mm)