CN0967C12A12S9-200
Buy CN0967C12A12S9-200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CN0967C12A12S9-200
Manufacturer Bel
Description CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:12-12
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Anodized
Series:MIL-DTL-26500, CN0967
Packaging:Bulk
Other Names:CCN0967C12A12S9-200
Orientation:9
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:12 (Power)
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Flange
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Ingress Protection:Environment Sealed
Features:-
Fastening Type:Threaded
Detailed Description:12 (Power) Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold
Contact Finish - Mating:Gold
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Color:-
Cable Opening:0.547" (13.89mm)