CMX309FLC16.384M-UT
Citizen Finedevice Co., LTD.
CMX309FLC16.384M-UT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMX309FLC16.384M-UT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMX309FLC16.384M-UT
Manufacturer Citizen Finedevice Co., LTD.
Description OSC XO 16.384MHZ CMOS TTL SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:5V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.547" L x 0.341" W (13.90mm x 8.65mm)
Series:CMX-309
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SOJ, 5.08mm pitch
Output:CMOS, TTL
Other Names:300-8608-2
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±100ppm
Frequency:16.384MHz
Detailed Description:16.384MHz XO (Standard) CMOS, TTL Oscillator 5V Enable/Disable 4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Max):23mA
Current - Supply (Disable) (Max):12mA