CMS-15113-076L100-67
CUI, Inc.
CMS-15113-076L100-67
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMS-15113-076L100-67 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMS-15113-076L100-67
Manufacturer CUI, Inc.
Description SPEAKER, 15 X 11 MM, 3 MM DEEP,
(In US Dollars)
1050 pcs
Data sheet
Type:General Purpose
Termination:Wire Leads
Technology:Magnetic
Size / Dimension:0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)
Shape:Rectangular
Series:CMS
Power - Rated:700mW
Power - Max:1W
Port Location:Top
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Magnet:Nd-Fe-B
Material - Cone:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Manufacturer Standard Lead Time:48 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Impedance:6 Ohms
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
Frequency Range:100Hz ~ 20kHz
Frequency - Self Resonant:600Hz
Efficiency - dBA:92.00
Efficiency - Type:Sound Pressure Level (SPL)
Efficiency - Testing:700mW/100mm
Detailed Description:6 Ohms General Purpose Speaker 700mW 100Hz ~ 20kHz Top Rectangular