CMR309T16.000MABJTR
Citizen Finedevice Co., LTD.
CMR309T16.000MABJTR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMR309T16.000MABJTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMR309T16.000MABJTR
Manufacturer Citizen Finedevice Co., LTD.
Description CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.118" Dia x 0.346" L (3.00mm x 8.80mm)
Series:CMR309T
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Cylindrical Can, Radial
Other Names:300-2082-2
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Load Capacitance:18pF
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:16MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Detailed Description:16MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms Cylindrical Can, Radial