CMR04C4R5DODM
Cornell Dubilier Electronics
CMR04C4R5DODM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMR04C4R5DODM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMR04C4R5DODM
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description CAP MICA 4.5PF 500V RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
35 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±0.5pF
Size / Dimension:0.358" L x 0.189" W (9.10mm x 4.80mm)
Series:CMR
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Spacing:0.150" (3.80mm)
Height - Seated (Max):0.331" (8.40mm)
Features:General Purpose
Dielectric Material:Mica
Detailed Description:4.5pF Mica Capacitor 500V Radial
Capacitance:4.5pF