CMKT2207 TR
Central Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMKT2207 TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CMKT2207 TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CMKT2207 TR |
|---|---|
| Manufacturer | Central Semiconductor |
| Description | TRANS NPN/PNP 40V/60V SOT-363 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | 6000 pcs | 15000 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.195 | $0.183 | $0.17 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 40V, 60V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 1V @ 50mA, 500mA / 1.6V @ 50mA, 500mA |
| Transistor Type: | NPN, PNP Complementary |
| Supplier Device Package: | SOT-363 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 350mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Other Names: | CMKT2207 TR LEAD FREE CMKT2207 TR PBFREE CMKT2207 TR-ND CMKT2207TR |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 30 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 300MHz, 200MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor Array NPN, PNP Complementary 40V, 60V 600mA 300MHz, 200MHz 350mW Surface Mount SOT-363 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 100 @ 150mA, 10V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 10nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 600mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply CMKT2207 TR, use the request quote form to request CMKT2207 TR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CMKT2207 TR.The price and lead time for CMKT2207 TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CMKT2207 TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

