CMF7061R900FKEA
Buy CMF7061R900FKEA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF7061R900FKEA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 61.9 OHM 1.75W 1% AXIAL
(In US Dollars)
2500 pcs5000 pcs12500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Series:CMF
Resistance:61.9 Ohms
Power (Watts):1.75W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:28 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Failure Rate:-
Detailed Description:61.9 Ohms ±1% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film