CMF65R49900FNEB
Buy CMF65R49900FNEB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF65R49900FNEB
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 0.499 OHM 1.5W 1% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Series:CMF
Resistance:499 mOhms
Power (Watts):1.5W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Failure Rate:-
Detailed Description:499 mOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film