CMF6533K000BHBF
Buy CMF6533K000BHBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF6533K000BHBF
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 33K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Series:CMF
Resistance:33 kOhms
Power (Watts):1.5W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:33 kOhms ±0.1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film