CMF652K1500BHEB
Buy CMF652K1500BHEB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF652K1500BHEB
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 2.15K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Series:CMF
Resistance:2.15 kOhms
Power (Watts):1.5W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Failure Rate:-
Detailed Description:2.15 kOhms ±0.1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film