CMF65232K00FKEK11
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF65232K00FKEK11 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF65232K00FKEK11
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 232K OHM 1.5W 1% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Series:CMF
Resistance:232 kOhms
Power (Watts):1.5W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:32 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:232 kOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film