CMF6066K500FKEA70
Dale / Vishay
CMF6066K500FKEA70
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF6066K500FKEA70 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF6066K500FKEA70
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 66.5K OHM 1W 1% AXIAL
(In US Dollars)
2500 pcs5000 pcs12500 pcs25000 pcs62500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Series:CMF
Resistance:66.5 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Failure Rate:-
Detailed Description:66.5 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film