CMF603R8300FLBF
Dale / Vishay
CMF603R8300FLBF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF603R8300FLBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF603R8300FLBF
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 3.83 OHM 1W 1% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Series:CMF
Resistance:3.83 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:3.83 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film