CMF602M4000BER6
Dale / Vishay
CMF602M4000BER6
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF602M4000BER6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF602M4000BER6
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 2.4M OHM 1W .1% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Series:CMF
Resistance:2.4 MOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:2.4 MOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film