CMF601K4300FKEA
Dale / Vishay
CMF601K4300FKEA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF601K4300FKEA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF601K4300FKEA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 1.43K OHM 1W 1% AXIAL
(In US Dollars)
2500 pcs5000 pcs12500 pcs25000 pcs62500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Series:CMF
Resistance:1.43 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Failure Rate:-
Detailed Description:1.43 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film