CMF55499R00BEBF
Dale / Vishay
CMF55499R00BEBF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF55499R00BEBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF55499R00BEBF
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 499 OHM 1/2W .1% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Series:CMF
Resistance:499 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:499 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film