CMF551M8000BER6
Dale / Vishay
CMF551M8000BER6
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF551M8000BER6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF551M8000BER6
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 1.8M OHM 1/2W 0.1% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Series:CMF
Resistance:1.8 MOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Failure Rate:-
Detailed Description:1.8 MOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film