CMF55150K00BHEK
Dale / Vishay
CMF55150K00BHEK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF55150K00BHEK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF55150K00BHEK
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 150K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Series:CMF
Resistance:150 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:150 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film