CMF50499K00FHBF
Dale / Vishay
CMF50499K00FHBF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF50499K00FHBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF50499K00FHBF
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 499K OHM 1/4W 1% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Series:CMF
Resistance:499 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:499 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film