CMF5033R200FKEK
Dale / Vishay
CMF5033R200FKEK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF5033R200FKEK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF5033R200FKEK
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 33.2 OHM 1/4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Series:CMF
Resistance:33.2 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Failure Rate:-
Detailed Description:33.2 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film