CMF50233K00BEEB
Dale / Vishay
CMF50233K00BEEB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF50233K00BEEB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF50233K00BEEB
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 233K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Series:CMF
Resistance:233 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Failure Rate:-
Detailed Description:233 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film