CMF50191R00FKEB
Dale / Vishay
CMF50191R00FKEB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF50191R00FKEB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF50191R00FKEB
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 191 OHM 1/4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs5000 pcs
10000 pcs25000 pcs50000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Series:CMF
Resistance:191 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Failure Rate:-
Detailed Description:191 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film