CMF23V-393121-B
Triad Magnetics
CMF23V-393121-B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF23V-393121-B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF23V-393121-B
Manufacturer Triad Magnetics
Description CMC 39MH 1.2A 2LN TH
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 66 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Size / Dimension:1.142" L x 0.591" W (29.00mm x 15.00mm)
Series:CMF
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Vertical, 4 PC Pin
Other Names:237-2290
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Number of Lines:2
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Inductance @ Frequency:39mH @ 10kHz
Height (Max):1.063" (27.00mm)
Filter Type:Power Line
Features:-
Detailed Description:39mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.2A DCR 766 mOhm
DC Resistance (DCR) (Max):766 mOhm
Current Rating (Max):1.2A