CMF20222R00GKEK
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF20222R00GKEK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CMF20222R00GKEK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CMF20222R00GKEK |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES 222 OHM 1W 2% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | 5000 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.155 | $0.147 | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±2% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm) |
| Series: | CMF |
| Resistance: | 222 Ohms |
| Power (Watts): | 1W |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Axial |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 222 Ohms ±2% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film |
| Composition: | Metal Film |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply CMF20222R00GKEK, use the request quote form to request CMF20222R00GKEK pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CMF20222R00GKEK.The price and lead time for CMF20222R00GKEK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CMF20222R00GKEK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

