CMF20100K00JNR6
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF20100K00JNR6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF20100K00JNR6
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 100K OHM 1W 5% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs5000 pcs
10000 pcs25000 pcs50000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Series:CMF
Resistance:100 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:100 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film