CMF07680K00JNEB
Dale / Vishay
CMF07680K00JNEB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF07680K00JNEB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF07680K00JNEB
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 680K OHM 1/2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs5000 pcs
10000 pcs25000 pcs50000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Series:CMF
Resistance:680 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:680 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film