CMF0736R000GKEB
Dale / Vishay
CMF0736R000GKEB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF0736R000GKEB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF0736R000GKEB
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 36 OHM 1/2W 2% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs5000 pcs
10000 pcs25000 pcs50000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Series:CMF
Resistance:36 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:36 Ohms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film