CMF-RL35A-0
Bourns, Inc.
CMF-RL35A-0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF-RL35A-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF-RL35A-0
Manufacturer Bourns, Inc.
Description PTC RESET FUSE 220V 75MA RADIAL
(In US Dollars)
2400 pcs
Data sheet
Voltage - Max:220V (600V Int)
Type:Ceramic
Time to Trip:150ms
Thickness (Max):-
Size / Dimension:0.295" L x 0.220" W (7.50mm x 5.60mm)
Series:CMF-RL
Resistance - 25°C (Typ):35 Ohms
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:32 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)
Detailed Description:Ceramic PTC Resettable Fuse 220V (600V Int) 75mA Ih Through Hole Radial, Disc
Current - Trip (It):150mA
Current - Max:3A
Current - Hold (Ih) (Max):75mA