CMD-HHCP-315-MD
Linx Technologies
CMD-HHCP-315-MD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMD-HHCP-315-MD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMD-HHCP-315-MD
Manufacturer Linx Technologies
Description XMITTER HANDHELD 315MHZ 8 BUTTON
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
25 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.1 V ~ 3.6 V
Series:-
Sensitivity:-
Power - Output:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Modulation or Protocol:ASK, OOK
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Interface:Handheld, 8 Button
Function:Transmitter
Frequency:315MHz
Features:8 Buttons, 750 ft. Operating Distance
Detailed Description:RF Transmitter 315MHz ASK, OOK Handheld, 8 Button