CMC-6036-40L100
CUI, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMC-6036-40L100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMC-6036-40L100
Manufacturer CUI, Inc.
Description MIC COND ANALOG OMNI -40DB
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Range:3V ~ 10V
Voltage - Rated:3V
Type:Electret Condenser
Series:CMC
Sensitivity:-40dB ±2dB @ 94dB SPL
S/N Ratio:56dB
Ratings:-
Port Location:Top
Output Type:Analog
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:2.2 kOhms
Frequency Range:20Hz ~ 20kHz
Direction:Omnidirectional
Detailed Description:20Hz ~ 20kHz Analog Microphone Electret Condenser 3V ~ 10V Omnidirectional (-40dB ±2dB @ 94dB SPL)