CM453232-5R6KL
Bourns, Inc.
CM453232-5R6KL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CM453232-5R6KL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CM453232-5R6KL
Manufacturer Bourns, Inc.
Description FIXED IND 5.6UH 300MA 1.1 OHM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Shielding:Unshielded
Series:CC453232
Ratings:-
Q @ Freq:50 @ 7.96MHz
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Other Names:CM453232-5R6KLCT
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:7.96MHz
Inductance:5.6µH
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)
Frequency - Self Resonant:33MHz
Detailed Description:5.6µH Unshielded Wirewound Inductor 300mA 1.1 Ohm Max 1812 (4532 Metric)
DC Resistance (DCR):1.1 Ohm Max
Current Rating:300mA