CM309E18432000ABNT
Citizen Finedevice Co., LTD.
CM309E18432000ABNT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CM309E18432000ABNT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CM309E18432000ABNT
Manufacturer Citizen Finedevice Co., LTD.
Description CRYSTAL 18.4320MHZ 30PF SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.461" L x 0.157" W (11.70mm x 4.00mm)
Series:CM309E
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SOJ, 9.60mm pitch
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Load Capacitance:30pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.146" (3.70mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:18.432MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Detailed Description:18.432MHz ±30ppm Crystal 30pF 40 Ohms 4-SOJ, 9.60mm pitch