CM309E10240000ABJT
Citizen Finedevice Co., LTD.
CM309E10240000ABJT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CM309E10240000ABJT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CM309E10240000ABJT
Manufacturer Citizen Finedevice Co., LTD.
Description CRYSTAL 10.2400MHZ 18PF SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.461" L x 0.157" W (11.70mm x 4.00mm)
Series:CM309E
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:4-SOJ, 9.60mm pitch
Other Names:300-8869-1
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Load Capacitance:18pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.146" (3.70mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:10.24MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Detailed Description:10.24MHz ±30ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SOJ, 9.60mm pitch