CM2722R151R-00
Steward
CM2722R151R-00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CM2722R151R-00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CM2722R151R-00
Manufacturer Steward
Description Choke Array Com Mode 150 Ohm SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 396 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Size / Dimension:0.275" L x 0.265" W (6.99mm x 6.73mm)
Series:CM
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Vertical, 8 Flat Lead
Other Names:240-2175-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Lines:4
Mounting Type:Surface Mount
Impedance @ Frequency:150 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.331" (8.40mm)
Filter Type:Power Line
Features:-
Detailed Description:4 Line Common Mode Choke Surface Mount 150 Ohms @ 100MHz 5A DCR 20 mOhm
DC Resistance (DCR) (Max):20 mOhm
Current Rating (Max):5A