CM23-1.9-07AC
II-VI Marlow
CM23-1.9-07AC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CM23-1.9-07AC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CM23-1.9-07AC
Manufacturer II-VI Marlow
Description TEM 8.18X6.02X1.65MM
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 80 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs
40 pcs80 pcs120 pcs
Data sheet
Voltage - Max:2.8V
Series:CM23-1.9
Resistance:1.23 Ohms
Qmax @ Th:3.4W @ 27°C
Outline L x W x H:8.18mm x 6.02mm x 1.65mm
Other Names:1681-1002
Operating Temperature:85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Features:Exterior Metallization (Both Sides Pre-Tinned), Lead Wires
Detailed Description:Peltier Module 8.18mm x 6.02mm x 1.65mm 3.4W @ 27°C 1.9A 85°C
Delta Tmax @ Th:71°C @ 27°C
Current - Max:1.9A