CM200S32.768KDZCB
Citizen Finedevice Co., LTD.
CM200S32.768KDZCB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CM200S32.768KDZCB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CM200S32.768KDZCB
Manufacturer Citizen Finedevice Co., LTD.
Description CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Size / Dimension:0.311" L x 0.146" W (7.90mm x 3.70mm)
Series:CM200S
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:4-SOJ, 5.50mm pitch
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Load Capacitance:9pF
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)
Frequency Tolerance:±20ppm
Frequency Stability:-
Frequency:32.768kHz
ESR (Equivalent Series Resistance):50 kOhms
Detailed Description:32.768kHz ±20ppm Crystal 9pF 50 kOhms 4-SOJ, 5.50mm pitch