CM1812X330R-10
Laird Technologies
CM1812X330R-10
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CM1812X330R-10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CM1812X330R-10
Manufacturer Laird
Description Ferrite EMI Common Mode Chokes 33ohms 100MHz 10A Monolithic SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 43116 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Size / Dimension:0.180" L x 0.120" W (4.57mm x 3.05mm)
Series:CM
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Other Names:240-2455-2
Operating Temperature:-
Number of Lines:2
Mounting Type:Surface Mount
Impedance @ Frequency:33 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.063" (1.60mm)
Filter Type:-
Features:-
Detailed Description:2 Line Common Mode Choke Surface Mount 33 Ohms @ 100MHz 10A DCR 3 mOhm
DC Resistance (DCR) (Max):3 mOhm
Current Rating (Max):10A