CM08RA20
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CM08RA20 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CM08RA20 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CM08RA20 |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | CMC 5.5A 2LN 500 OHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 50V |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | - |
| Size / Dimension: | 0.433" L x 0.236" W (11.00mm x 6.00mm) |
| Series: | CM08 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Vertical, 4 PC Pin |
| Other Names: | LR CM08RA 20 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Number of Lines: | 2 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance @ Frequency: | 500 Ohms @ 200MHz |
| Height (Max): | 0.433" (11.00mm) |
| Filter Type: | Signal Line |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 2 Line Common Mode Choke Through Hole 500 Ohms @ 200MHz 5.5A DCR 20 mOhm |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 20 mOhm |
| Current Rating (Max): | 5.5A |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply CM08RA20, use the request quote form to request CM08RA20 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CM08RA20.The price and lead time for CM08RA20 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CM08RA20.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



