CLT100F-125M20
Panduit
CLT100F-125M20
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CLT100F-125M20 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CLT100F-125M20
Manufacturer Panduit
Description SLIT WRAP 0.912" X 1250' BLACK
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Width:-
Wall Thickness:0.008" ~ 0.030" (0.20mm ~ 0.76mm)
Type Attributes:Slit Harness
Type:Slit Wrap
Series:CLT
Other Names:07498340648
Operating Temperature:-40°C ~ 50°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material Flammability Rating:-
Material:Polyethylene (PE)
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Liquid Protection:-
Length:1250' (381.00m)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Heat Protection:-
Features:Crush Resistant, Impact Resistant
Environment Protection:-
Diameter - Outside, Non-Expanded:1.103" (28.02mm)
Diameter - Inside, Non-Expanded:0.912" (23.16mm)