CLS6D28NP-121NC
Sumida Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CLS6D28NP-121NC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CLS6D28NP-121NC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 120UH 540MA 1.2 OHM
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Shielding:Unshielded
Series:CLS6D28
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:1MHz
Inductance:120µH
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:120µH Unshielded Inductor 540mA 1.2 Ohm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):1.2 Ohm Max
Current Rating:540mA
Current - Saturation:400mA